Search for...

Yetişkin Sohbet Nedir?

Yetişkin Sohbet


Yetişkin sohbeti tanımlamadan önce yazımızın ana kelimesi olan “yetişkin” kelimesinin tanımını yapmamız daha doğrudur diye düşünüyorum. Yetişkin; belli bir yaşa ulaşmış aynı zamanda düşünce yapısı olarak olgunluk kazanmış kişiler için kullanılan sıfattır. Her insan kendini yetişkin olarak görebilir fakat asıl önemli olan bu şekilde kendinizi yorumlamak değil yetişkin sohbet odalarına katıldığınızda orada bulunanların sizin bazı konularda ortaya sürdüğünüz fikirleri yetişkin bir insan fikri olarak görmesidir. Yani sizi size dışarıdan bir insan daha sağlıklı bir şekilde yorumlayabilir. Yetişkin insanların aralarında ettiği sohbetlerin daha anlamlı ve daha keyifli olduğu herkes tarafından kabul edilen bir düşüncedir. Bunun sebebi olarak fikirler artık olgunlaşmış olması ve herkesin kendini daha iyi ifade edebilmesidir.

Yetişkin sohbetlerinde bayan erkek karışık olarak herkes birbirinin fikirlerine saygılı davranıp karşısında konuşan kişiye iyi bir dinleyici olarak karşılık verir. Bunun sebebi aralarında konuştukları konularda birbirlerini çok iyi dinleyip verecekleri cevabı ona göre sentezlemeleri gerektiğidir. Yetişkinler arasındaki bu fikir alışverişinin sonucunda ileriye dönük arkadaşlıklar ve aşklar ortaya çıkabilir. Geleceğe dönük evlilik vs. gibi planları olanlar birbirlerini bulup bir çift haline gelebilirler. Yetişkin sohbetleri genelde 18 yaş altını ilgilendiren sohbetler olmaz, bu yaş altı fikir olarak pek olgunlaşmadığı için onlar için doğru kaynaklar olarak gösterilmez.

Yetişkin sohbet fırsatını her sohbet sitesi sağlamakta yani bu konularla ilgili insanlarla konuşmak, fikir alışverişi yapmak için interneti olan bir telefon ya da bilgisayarınızın olması fazlasıyla yeterlidir. Katıldığınız yetişkin sohbetlerinizde önem vermeniz gereken tek konu üsluptur. Konuştuğunuz kişiler genellikle fikir olarak olgunlaşmış kişiler olduğu için en ufak yanlış bir kelimenizi eleştirebilir ve o kelimeyi söylediğinize pişman olabilirsiniz. Her sohbetin kuralları olduğu gibi bu sohbetlerinde kuralları vardır. Genel olarak belli başlı kuralların dışında sohbet hizmetini sunan sitenin de kurallarına uymak zorundasınız. Aksi takdirde sohbet sağlayıcısı adminleri tarafından bir daha ulaşamamak suretiyle oradan uzaklaştırılabiliriniz. Unutmayın, gerçek hayatta bir topluluğun kuralları olduğu gibi sohbet için girdiğiniz sitelerinde yerine göre katı kuralları vardır ve siz bunlara uymak zorundasınız.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*