Search for...

Neden Sohbet Etmeliyiz

Neden Sohbet Etmeliyiz?


Gündelik yaşantının stresi ve hırsı insanlar üzerinde garip bir etki bırakarak insanları yalnızlaştırıyor. Kişiler sohbet sitelerine giriş yaparak tanımadığı bilmediği insanlar ile kesinlikle öylesine konuşmazlar. Herkesin bu konu ile ilgili gerekli bir sebebi vardır. Sohbet siteleri insanların duygusal eksikliklerini orada vakit geçirerek, insanlar ile konuşarak atlatmaları için bir fırsat sunuyor. İnsanlar durakta otobüs beklerken, işyerinde sürekli bir sohbet etme isteğiyle kavruluyor. Bunun sebebi insanların doğası gereği iletişim kurmaya meğilli olmalarından kaynaklanıyor.

Sohbet siteleri insanları birer sosyal birey haline getiriyor. Sohbet sitelerinde çok sayıda kullanıcı olduğu için, biri gidip diğeri geliyor ve bu sitelerde insanlar hiç yalnızlık çekmiyor. Her konuda sohbet edebiliyor, dertlerini anlatabiliyor, siyasi sohbetler ederek fikir alışverişinde bulunabiliyorlar. İnsanlar arasında sohbet siteleri nedenini bilmediğimiz bir sebepten dolayı hep kötü olarak görülüyor. Bunun dışında aslında sohbet sitelerini kötüleştirenler sadece içinde bulunan artniyetli insanlardır. Kalabalık halde bir sohbet gerçekleştiği için düşüncelerinize zıt insanlar olabiliyor ve onların düşüncelerini duydukça sizin aklınızdaki düşüncelerde birer birer olgunlaşıyor. İnsanların bu önyargılarının tam tersine sohbet siteleri insanlara çokca yarar sağlıyor. Bu yararları insanlara anlatmak biraz zor olabilir çünkü herkeste bu sohbet sitelerine karşı aşırı derecede önyargı var. Siz doğrusunu söylesenizde onlar bunu anlamayacaklar. Çünkü siz farklısınız bu ortamın içinden geliyor ve biliyorsunuz.

Sohbet etmenin ve sohbet sitesinin bir diğer yararı ise insanları sadece yazdıkları kadar bildiğiniz için hayal dünyanız genişleyecek ve insanları sadece yazdıklarıyla hayal edebileceksiniz. Örnek verecek olursak karşı tarafın attığı emojiler, söyledikleri, konuşma biçimi hepsi sizin onu hayal etmenizi sağlayacak ve kendinizi geliştirmiş olacaksınız. Bu gelişim kişisel olarak sizin benliğinize katkı sağlayacak ve gerçek hayatta bile yararınıza olacaktır. Çok güzel arkadaşlıkların kurulduğu sohbet odalarında yeri geldiğinde duygusal bağlar yeri geldiğinde can ciğer dostluklar ve daha da ilerisi güzel evlilikler ile sonuçlanabiliyor. Bu da bunun en güzel yanı işte sohbet siteleri apayrı bir dünya içine girmeden tadını almadan önyargılarınızı kırmanız imkansız.

Neden Sohbet Etmeliyiz

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*