Search for...

Hayata Sosyallik Katmak İçin Yapılan Sohbet

Hayata Sosyallik Katmak İçin Yapılan Sohbet


İnsanların kendi hayatlarına ayırdıkları vakit gün geçtikçe azalmaya başlamadı ve bunun akabinde bunalıma giren insanların intihar yoluna kadar kendini sürüklemesine sebep oldu. İnsan hayatına hiçbirşey yokmuş gibi eklenen iş hayatı insanın bir gününün yaklaşık 3 te 1 ini ele geçirdi. Yani kısacası sosyalleşmek bir hayal oldu diyebiliriz. İnsanlar  artık o kadar vaktim yok evresine girdi ki buldukları ilk boş vakitte kendine zaman ayırmaya başladı. Eski bayramlar diyoruz, bu zamanlarda insanların kendine vakit ayırması için fırsatı vardı ama artık yok. Bayramlarda bile insanlar aileleriyle buluşup sohbet etmek yerine hemen bir tatil köyüne kaçma planı yapıyor. Bazı chat bağımlıları ise her boş vaktinde sohbet sitelerine girerek orada vakit geçiriyor. Tüm günün yorgunluğuyla evine gelip bilgisayarını kucağına alıp insanlarla iki kelam eden insanın mutluluğu tüm gününe yansır.
Kendine vakit ayıramayıp insan ilişkilerinde boşluğa düşen kişiler iş hayatında agresif tavırlara bürünerek kendilerini çevresinden iyice soyutlamaya başlıyor. Bunun sebebi ise insanların sosyalleşememesinin verdiği mutsuzluktan kaynaklanıyor. Bu agresif tavırlardan kurtulmak için en basit yol ise bir sohbet sitesine girerek insanlarla kuramadığınız ilişkileri burada kurmaya çalışmaktır. Hiç yoktan bedeninize ve psikolojinize iyi gelir. Tüm bu irc forumları problemleri aşmak için çabalayan insanlar girişimcilerin sosyalleşmek için sohbet edilmesini sağlayan  sohbet sitelerine akın ediyor. Sosyal sohbet siteleri internet aracılığıyla iletişim sağlama çabası içinde olan insanları bir araya getirerek bu görevi üstleniyor.
Sohbet etmek sadece iletişim kurmak amacıyla değil ileride insanın kendine aile makamı kuracağı karşı cinsi bulması amacıyla da olur. Bazı arkadaşlık ilişkileri kişilerin istekleri sonucunda daha duygusal boyutlara taşınmaktadır. Bu duyguların başlangıcı olan yerler sohbet siteleridir. Bu sitelerin asosyal ya da tam tanımıyla iletişimsel boşluğa düşmüş insan hayatındaki yeri çok başkadır. Ayrıca bu gibi sitelerde insanların dertlerini dinleyerek insanlara yardımcı olunca kendinizi mutlu edebilirsiniz. Son olarak kendinize zaman ayırın, bu dünyada kendinizde daha önemli hiçbir şey yok bunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*