Search for...

Özlem Sohbet

Özlem Sohbet

Özlem Sohbet makalemize hoş geldiniz arkadaşlar. Avrupa’da ve dünyanın birçok yerindeki gurbetçi arkadaşlarımız özlemek nedir çok iyi bilir. Eskiden Türkiye’yi telefonla aramak çok pahalıydı. Ayda bir arayabilirdik anca akrabalarımızı . O da, herkeste sadece ev telefonlarının olduğu devirden bahsediyoruz. Evde bulabilirsen nineni, dedeni, teyzeni, halanı, amcanı, dayını, ne ala derdin.  Ay sonuna eve gelen telefon faturası yüzünden bazen kavga bile edilirdi. Annem babama “Senin ablan çok konuşuyor”, babam anneme “Annenle o kadar muhabbet etmeye ne gerek vardı” diye çıkışırdı. Biri evlenecek mi? Düğün ertesi arardın “Hayırlı olsun” demeye. Bayramlarda hele, boğazın düğümlenir kalırdı. Bir gurbet sohbet yaşanırdı. Herkes toplanmış bir araya, dedenin elini öpmüş, sen burada gurbet hayatı yaşa. Sonralarda cep telefonları çıkmaya başladı. Oradan aramak da pahalıydı. Dijital çağ iyice gelişip de herkeste cep telefonu olunca, biraz fiyatlar düşmeye başladı. Sonra akıllı telefonlar çıktı ortaya. İnternet bağlantısı olan telefonlar sayesinde arama ücretleri daha da uygun oldu. Ama özlem hala bitmedi.

Özlem Chat Sitesi

Özlem Sohbet Siteleri

Sesten sonra, görüntülü sohbet etme imkanı oluştu. Facebook, WhatsApp, Instagram, Zoom, Skype derken, kameraları açıp konuşmaya başladık. Bazen sesini duymakla yetindiğimiz arkadaşlarımız, dostlarımız, akrabalarımız da oluyor tabii. İnternet kotaları bitmesin diye görüntülü aramazsınız onları. Aynı zamanda yıllarca yanına gidemediklerimiz ama sesiyle, görüntüsüyle idare ettiklerimiz var. Burnumuza kokusunu çekemediklerimiz onlar. Sırf bu yüzden burnumuzun direği sızlar. Misal benim kuzenlerimin çocukları oldu. Ne bebekken, ne çocukluklarında yanlarında bulanamadım. Beni sadece Hollanda’daki teyzeleri ya da halaları diye bilirler. Üstelik anne-babalarının teyze/ dayı/ hala/ amca çocuklarından biriyim ama onlar bana teyze ya da hala der. Ayrıca arkadaşlarımın çocukları da teyze derler aynı şekilde. Anlayacağınız gurbetçi olunca sadece vatan hasreti çekmiyoruz. Sevdiklerimize de özlem duyuyoruz zaman zaman.

Özlem Sohbet Özlem Chat

 

Özlem Chat Odaları

ZirveChat.Net bize bu özlemleri gidermek için fırsat sunuyor. Tabii ki akrabalarımızla değil, lakin chat sohbet ettiğimiz arkadaşlarımızı da özleriz. Uzakları yakın yapmak için, siz de buyurun aramıza gelin. www.zirvechat.net sohbet sitesi olarak sizleri aramızda görmek bizi mutlu eder. Biraz olsun özlemimiz diner belki. O halde, haydi, hemen gelin. Bekliyoruz!

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*