Search for...

Mobil Sohbet Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Mobil Sohbet Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar


Mobil sohbet kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallar gerçek hayatta partneriniz ile sohbet ederken dikkat etmeniz gereken kurallardan pek farklı değildir. Sohbet ederken bir kere yazdığınız kelimenin üzerinde düşünecek zamanı ve mesajı gönderdikten sonra düzeltme imkanınız yoktur. Bu nedenle gereğine uygun bir uslüp ile yapılan sohbet, bir konu hakkında yazı yazmaktan çok daha zordur. Yazı yazarken düşünme imkanınız, tekrar okuma zamanınız ve düzeltme imkanınız vardır. Yani güzel makale yazan birinin sohbeti güzel olacak diye bir şey yoktur. Önemli olan anlık konuşmalarda kelimelerin doğru seçimidir. Özellikle mobil sohbet kullanırken karşınızda ki insan sizi görmediği için bu ona cesaret kazandırabilir ve kullandığınız yanlış bir kelime yüzünden size gurur kırıcı bir şekilde davranabilir.

Hoş ve etkili bir mobil sohbet kolay bir iş olmasada bu konuda kendinizi geliştirerek bu konu ile ilgili kaynakları takip ederek ve aynı zamanda sizin bu konuda çaba göstermeniz ve bir konuya odaklandığınızı hissetmeniz gerekmektedir. Mobil sohbet içerisinde partneriniz ile yaptığınız konuşmada uymanız gereken kuralların başında ona önem vermeniz gerektiği geliyor, konuşurken kendinizi ön plana atmayın fazlaca övünmeyin. Bunların akabinde saygılı olun. Eğer ki siz ona gereken saygıyı göstermezseniz bir bumerang edasıyla aynı şekilde sizi geri tepki verecektir. Bir sonraki kural ise mobil sohbette partnerinize karşı yapmacık olmaktan kaçının ve yerine göre samimi olmaya çalışın. Eğer beden diliniz ile ağzınızdan çıkan kelimeler birbirini destekler nitelikte olur ise karşınızdaki kişinin size güvenmesi daha az zaman alacaktır. Kısacası söylediklerinize önce kendiniz inanın sonra partnerinizin inanmasını bekleyin.

Mobil sohbet konusunda en önemli kurallardan bir diğeri ise yerine göre konuşmak, yerine göre davranmaktır. Konu seçimlerinizde çok dikkatli olun konularınızı seçerken partnerinizin sıkılmayacağı konulara odaklanmaya çalışın. Kafanızdan geçen herşeyi kelimelere dökmeyin fakat ağzınızdan çıkan her kelimeyi beyninizle sentezleyin. Eğer burada bahsettiğimiz kurallara uyarak mobil sohbet sahasına giriş yaparsanız mutlaka istediğinizi alacak ve karşınızdaki kişi size saygınlık kazanacak size güvenmesini sağlamış olacaksınız.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*