Search for...

Kadın Ve Erkek İletişim

Kadın ve Erkek İletişim

Erkekler beraber güldükleri kadınları asla unutmazlar… Kadın ve Erkek iletişim
Aslında bu sözü düşündüğüm için yazmak istedim sizlere… Kadınların erkekler üzerinde sürekli istediklerini yaptırmak için cinselliklerini kullanmaları bu sözü düşündürdü bana.

Çoğu kadın sohbetlerde erkeklerin duygusuz olmasından yakınır ama kadınları da biraz objektif değerlendirmek gerekir. Kaybediyoruz artık iletişimimizi, kadın erkek iletişimimiz artık tamamen boyut değiştirdi bence. Sanal dünya iletişimi ne kadar hızlandırdıysa o kadar da çabuk tüketmemizi sağladı. Seçimlerimiz değişti önceden kabullenmek zorunda hissedilen kimseler artık umursamaz ve çabuk vazgeçen insanlar haline geldi.

Nasıl davranmamız gerektiğini bilmiyoruz mesela az zora geldiğimizde “Ben bu kızla zaten başa çıkamazdım.” Diyoruz ya da “Bu kadar çapkın bir adamla zaten geçinemezmişim.” Diyoruz ve uzaklaşıyoruz. “Durmadan trip atıyor ben bu kızla zaten yapamazdım” ya da “Çok aşırı kıskanıyor ben bunu zaten çekemem” diyoruz.

Bazen karşı tarafa fırsat vermek, zaman tanımak lazım ki biraz kendine baksın, özlediğini hissetsin. Çabucak başlayıp çabucak bitiriyoruz ilişkilerimizi ve eğer geri dönmesini istiyorsanız rahat bırakmak ve onun düşünmesini sağlamak gerekir.

“Hala beni silmedi sosyal medya hesaplarından, hala takip ediyor, hikayelerime bakıyor” gibi düşünceler zaten bizim yaptığımız en büyük yanlış hele ki bu ayrılık sürecini atlatırken bunalımlara girmek, depresif mesajlar paylaşmak, kendini fazla oluruna bırakmak en kötü ayrılık seremonisidir. Kadınla erkek çok farklı canlılar aslında özünde insan belki ama karakterleri, beyin yapıları ve sohbetleri gerçekten farklıdır.

İletişimleri zaten farklıdır ama ayrılık sonrası kurulmak istenen iletişimden her şeyi çok rahat anlayabiliyoruz. ayrılık sonrası karşı tarafa içindeki tüm duyguları anlatacak şekilde ya da karşı tarafın havalanmasını sağlayacak tüm mesajları atar. Üstelik bunu her ortamdan yapar, sanal tüm ortamları kullanırlar.

Kadın ve Erkek Sohbet

Erkeklerde aynı şeyleri yapabilir ama daha çok ne kadar iyi ve mutlu olduğunu yansıtacak resimler ya da sözler paylaşırlar. Kadın depresif erkek daha sosyal bir durumdadır.

Zaman geçtikçe iletişime girilecek ortamlar azalır ve kadın kendini geri çeker erkeğin merak duygusu uyandırılır. Daha sonrasında ise herhangi bir iletişime girilmemeli ve neşeli paylaşımlar yapılmalıdır tabi ki laf sokar şekilde değil daha normal paylaşımlar olmalıdır. Ayrılıkların yaradığı kadınlar her zaman daha çekici gelmiştir erkeklere belki sıfırdan tanışılabilecek birisi gibi göründüğü için. Ama burada kadının tavrı çok daha önemlidir. Yokluğu hissedilen kadın iz bırakmıştır, iz bırakan kadın kendini geri çekerse merak uyandırır ve merak uyandıran kadının tavrı erkekle karşılaştığında erkeğin sizi arsızca üzmesine engel olur. O yüzden tavırlı kadın her zaman güçlü kadındır. Güçlü kadınları üzebilen erkekler daha da iflah olmaz bence…

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*