Search for...

Sohbet Zamanı

Sohbet Zamanı

Evet Şimdi Biraz Sohbet zamanı ve Hikaye oluşturmak.. Hikayemiz ‘Düşünün’ ve Neden? Adlı olsun..

Yine oturdum pencerenin kenarına Ellerimi yüzüme koydum. Kendimce hayallere daldım hayallerimde bir ev kurdun inşa ettim içerisinde huzur içerisinde sevinç içerisinde mutluluk olan. Sonra dışarıya çıktım etrafıma baktığımda yemyeşil bir orman içerisinde Kelebekler içerisinde ceylanlar olan tüm olumsuz düşüncelerden tüm olumsuz insanlardan uzakta hayal ettiğim bir ev. Sonra şarkılar mırıldanmaya başladı türküler söyledim şiirler okudum. Sonra gözlerimi kapattım rüya Gördüm Hayırdır inşallah. Etrafım kalabalık herkes gülümseyerek yüzüme bakıyor o kadar içten o kadar samimi o kadar sıcak sonra bakıyorum Bunların Hepsi Bir hayalden ve rüyadan ibaret olduğunu görüyorum ama esasında insanlar kötü insanlar art niyetli Karşımdakinin kırılıp kırılmadığını hiç de umrunda değil. Evet biliyorum yine bir edebiyat parçalıyorum kelimelerinde süslenmişlik var haklısınız.

SOHBETTE MENFAAT

Nasıl bir çember deyiz farkında mısınız Aslında hepimiz eşit Aslında Hepimiz aynıyız Sadece biraz güvenmek Sadece biraz Sevmek ve sevilmek istiyoruz Belki de biraz anlayış.Insanların Aslında kendileri düşünmeleri gerekiyor neden diye sorarsanız gerçekten de Buna ihtiyacımız var yalnızca her şeyi susturup kendinizi dinlemek Bu sayede En azından kendimize zamanda ayırmış oluyoruz yerine getirmemiz gerekli olan her şeyi susturun gerçekten Sustum kimseyi duymuyorsun hiçbir şeyi duymayın yalnızca kendinizi duyun ve düşünün kendiniz için ne yaptınız ya da kendinizi mutlu etmek için kendinizi sevindirmek için ne yaptınız başkaları için çabaladığımız başkalarına mutlu ettiniz başkalarına sevindirdiniz ama kendinizi bir düşünün her neredeyseniz ne yapıyorsanız işte iseniz veya evdeyseniz yalnızca ve yalnızca kendinize odaklanın kalbiniz aklınız size ne söylüyor veya ne istiyor sizi ne mutlu ederdi veya kim kimi duymak istiyorsunuz kendinize mi yoksa bir başkasını mı.

Güven güvenmek inanmak bunlar hep olsun istiyoruz hayatımızda sevdiğimiz insanların sevdiğimiz kişilerin bize güvenmesini istiyoruz sonra bir şey oluyor Sizler Zan altında kalıyorsunuz peki neden insanlara çabuk güveniyoruz ya da güvendiğiniz insanın neden hakkında yanıldığını da düşünüyorsunuz ne de sizi bu kadar karamsarlığa düşünen ne de sizleri bu kadar yüksekte tutan her şeyi heveslendirip Daha sonrasında bırakan durum nedir amaç nedir beklenti nedir menfaat nedir

güzellikler içerisinde yaşamak varken neden Kirletmeye seçiyoruz Peki bunda kazancımız nedir elinize ne geçiyor ben yine düşünceler içine giriyorum ben yine içimdekini aklımdakini kaleme dökmeye çalışmaktayım Çok merak ediyorum insanların gerçekten gayesi amacı nedeni sebebi nedir Ne için sohbette menfaat nedir ? yaşıyoruz ya biz ne için varız neden insanların arkasından konuşup iş çeviriyoruz nedir sizleri bu kadar nefsinize uydurup saçma sapan işler yaptıran şey nedir.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*