Search for...

Şiir Sohbet Odaları

Şiir Sohbet Odaları

İçimizde tutamadığımız her şeyi yazıya döktüğümüz zaman yahut hasret ve Özlem duyduğumuz zaman ya sevgiliye şiir yazıyoruz ya da Özlem duyduğumuz mutluluğa bunu da en güzel dile getirdiğimiz yerdir belki de şiir sohbet odaları burada belki okur ümit ederek yazdığımız kelimeler var Neredesin ey sevgili Gözlerim kapıda kaldı der gibi sohbet odalarında da aşk yaşayabiliyoruz veya görmediğimiz dokunamadığımız sarılamadığımız bir kişiye aşık olabiliyoruz Hani derler ya Aşk geçici bir hevestir diye aslına bakarsanız öyle bir şey değil çok farklı bir duygu insanın canını acıtan dır aşk Her Şeye Sevgi besleyebilirsiniz bir oyuncağını za bir arabanıza çiçeklere ağaçlara her şeyi Sevgi duyabilirsiniz Ama aşk çok başka bu yüzden sohbet odalarında oluşturulmuş olan şiir sohbet odaları gerçekten aşkı yaşayanlara ya da yaşamak isteyenler için kurulan bir ortam.

En ünlü şairlerin bile bazen bizlere tercüman olduğunu biliyoruz sohbet odalarına geliyorsunuz radyonuzu açıyorsunuz ve yayıncı arkadaştan bir şiir istiyorsunuz şiiri dinlerken hayallere dalabiliyorsunuz. Bazen sohbet amacının dışına çıkıyor o an bir anda şiirler dökülüyor parmaklarınızla Belki de bu yüzden en çok giriş yapılan yerdir şiir sohbet odaları aklınızdan ne geçiyorsa o anda tuşlara basıyorsunuz okuduktan sonra kendiniz bile şaşırdı biliyorsunuz Çünkü o kadar yoğun duygular besliyorsunuz ki Bir insana veya aradığınız Her neyse istediğiniz her neyse ona dair sözcükler dökülüyor. Rüyamda kendinizi bir Atilla İlhan bir Emre bir Ahmet Selçuk İlkan yada İbrahim Sadri olabiliyorsunuz.

Bazen bir hikaye oluşturabiliyorsunuz kendinizce kendine yarattığımız bir dünya var ve bu dünyada Hasret duyduğunuz her şeyi kaleme dökebiliyorsunuz. “Gözlerim uzaklara dalıyor Sen gelecekmişsin gibi hissediyorum Bazen çok üşüyorum Beni saracakmışsın gibi hissediyorum”. şiir dediğimiz zaman düşünerek yazılan ve söylenen bir şey değildir o anne hissediyorsanız kelimelere dökülendir. Acı çektiğimiz zaman bile sitem dolu sözlerimizi kalbime döküyoruz ya da bir not alıyoruz kısacık “Ömrüm geldi geçti de bir sana doyamadım en çok buna yanarım”

 

Baktığım Her Herşeyde ‘Sen’

Bazen nefes alışlarını duyuyorum Bazen bir gölgen oluşuyor bazen tenimde seni hissediyorum baktığım her şeyde sen Dokunduğum her şeyde öyle eşi demişsin ki ben neyime Ben artık kendimde değilim Ben sendeyim Belki de olmak istediğim yerdeyim bir şiir var dilimde Sana dair ne varsa hepsini içine sığdırdım olumsuz her şeyi sildim zihnimde içerisine biraz Hayal kalktım pembe panjurlu bir ev yanımda sen ve mutluluk. Sabahları gözlerimi açtığımda yanımda istediğim sensin sarılıp, dizlerinde uyumak istediğim bir şarkı var dilimde sadece seni mırıldandığım öyle bir aşk ki Bitmesin istiyorum Seninle yaşamak seninle ölmek istiyorum.

İstanbul Sesli Sohbet giriş için Tıklayınız

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*