Search for...

Javasız Sohbet

Javasız Sohbet

Yıllar sonra nihayet Türkiye Javasız Sohbet imkanlarına kavuştu çok seneler bu günlerin hayali ile yaşadık hepimizde uzun zaman bekleyişin ardından nihayet javalı sohbetlere veda ederek rahat bir nefes aldık.

Benim için java olayı gerçekten bir işkence idi özelikle İnternetteki sanal ortamlar ile tanıştığım ilk yıllarda java nedir ne işe yarar hiç bir bilgim yoktu zaten o zamanlar bilgisayarı kullanmayı yeni yeni öğrendiğim için epey bir zorluk çekiyordum.

Hazır o yıllara dönmüşken sizlere çektiğim zorluklarda bahsedeyim bilgisayarımı yeni aldım merak ya boş zamanlarımda büyük bir heyecan ve azimle bu işi öğrenmeyi aklıma koymuştum hoş bir şeydi oturduğun yerde dünyadan haberdar olmak merak ettiğim her konuyu arama motorlarına yazarak anında öğrenmek.

Laf aramızda uzun zamanımı aldı bu işi başarmam artık her gün uğraşlar vererek biraz bilgi sahibi olmuştum ve benim için eğlence halini almıştı durmadan bir şeyler yazıyor ve yeni yeni sayfalar buluyordum ilk oyunlar ilgimi çekmişti zamanımın çoğunu oyun oynamakta geçirirken sayfalarda dolaşımlarının sonucunda ilginç bir site dikkatimi çekti.

Arkadaşlık sohbet siteleri yazıyordu eh konu arkadaşlık ve sohbet olunca birde yalnızlıktan canı sıkılan ben anında yazıya tıklayarak siteye girmeye çalıştım ama karşıma çıkan bir yazı hayallerimi yıkmakta gecikmedi java yükle diyordu önce korktum ne olduğunu bilemedim ama onsuz da bu siteye giremeyeceğimi anladım ve mecburiyetten olsa gerek kendi kendime cesaret vererek tıkla butonuna bastım ve indirerek kurdum.

İşte Javalı sohbet siteleri ile tanışmam bu şekil oldu ve arık site içerisindeydim ilk zamanlar çok yabancılık çektim zamanla alıştığım sohbet odalarına her gün katılıyordum ama bir sorun vardı artık sorun bende miydi yoksa kural mı oydu çözemedim halende çözmüş değilim.

Olayın tuhaf tarafı her zaman sitelere girmek istediğimde aynı java yükle yazışı veya güncelle uyarısı ile karşılaşıyordum vaz geçemediğim chat sitelerine girmek içinde her gün aynı uygulamayı ya güncelliyor yada indirmek zorunda kalıyordum ama çok uğraşlar verdim zorlandığım zamanlarda oldu.

Yıllar sürdü benim java ile olan sorunum bu sorunun kaynağını çözememişken bir akşam yine oturdum bilgisayar başına ve sohbet chat sitelerine katılmak için siteye tıkladım karşımda java uyarısı olmadan hemde kendimi sohbet odasında buldum duydum ki meğer artık artık javalı sohbetten Javasız Sohbete geçiş yapılmış javalı sohbetin son bulması işte o gün benim en mutlu günüm olmuştu bu mutluluğu yaşatan herkese saygılarımı sunar teşekkür ederim.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*