Search for...

Edep ile Gelen

Edep ile gelen

Sadece real haytınızda edepli ve saygılı iseniz bunu sanal dünyasındada devam ettirmelisiniz zira ”yazı insanların karakteridir” kişiliğinizi laçkalaşmış klişe sözlere bırakmayın ne iseniz onu gösterin ve yansıtın.. Elbetteki kıskananlar nifak sokanlar olucaktır bunu normal hayatımızdada yaşıyoruz malesef. Edep, Adap ve saygı insanoğlunun doğasında olmalı sözde değil davranışlada belli edip hissetirmelidir. Nerede olursanız olun kişiğinizi bozmasına izin vermesin hırs’larınız. İnsanları mefaatleriniz ve bazı kırıcı tamiri olmayan hırslarınıza yenik düşmeyin ki,ardınızda size dua edilsin beddua değil. Evet sanal ortamda aslında çoğu kişi menfaatine kullanır bazı insanları,aslında bu bir hırs’dır. karşınızdaki insanı görmeseniz yada duymasanız bile klavye ardı olsada bir kalp oldğunu ve hak olduğunu asla unutmayın..

 

Ne güzel sözdür EDEP İLE GELEN LÜTUF İLE GİDER..

zamanı geldiğinde bedeniz toprak olup eridiğinde ve bizler sorguya çekilip,hakkımıza giren ve hakkına girdidiklerimile karşılaştığımızda hesap vaktinden önce helallik almayada bakmalayız aslında.Adil olmak adına verilen her kararımızı uygulamadan önce tartalım ki hakka girip girmediğimizi bilelim.. edep ile gelen lütuf ile gider sözü herzaman aklımdadır.. İnsan oğlu sanal sohbet odalarında aslında kendinden tamamen uzak bir kişiliğe bürünüyor ve bazılarıda Real dünyasında yaşayamadığı yada kendini ön plana çıkaramadığınodalarında gün yüzüne çıkarıyor.

Aslında neyi paylaşamıyoruz diye düşünüyorum, Neyin kıskançlığı yada çekememezlik veya neyin hırsıdır bu? Tabutumu taşırken sol elimi dışarısa tutun demiş hz süleyman onca varlık mal mülk hepsi dünyada ben sadece amelimle gireceğim toprağa.. Bir ders çıkarmak gerekmezmi sizcede.

Sohbet insanların birbirlerini anlamaları için oluşturulan, kişileri analiz etmekte birebir olan bir ortam. Edep sohbet odalarına baktığınızda edep adapa kurallarına uyulması gerektiğini de öğrenmiş ve uygulamış olursaniz bu sizin yararınıza elbette. Ne olduğunuzu kim olduğunuzu asla unutmayın ( kişiliğiniz ve karakteriniz )

Edep ile gelen herzaman kazanır unutmayınız..

Saygı görmek istiyorsanız saygı göstermelisiniz, Bir söz vardır bilirsiniz, “Kendine yapılmasını istemediğin hiç birşeyi Karşındakine yapnet

bu yüzden siz siz olun edep ve adaptan asla ayrılmayın..

İyi sohbetler dileriz zirvechat.net

Saygılarımla..

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*