Zirve Chat Mobil Sohbet Sitesi

Eğlenceli Zirve Chat da Sohbet etmek çok kolay artık kullanıcılarımız Üye olmadan Sadece tek bir tuşla Sohbet sitesine bağlanıyor vede Burada Müzik ile Sohbet Ediyor Eğlenceli bir Sohbet Sitesi olanZirve Chat Dostlukların Arkadaşlıkların Pekiştiği Yer bizler En iyi şekilde Hizmet vermek için buradayız. Sizler Dilediğiniz zaman Giriş Yapın Sanal Sohbet Odaları Sayesinde bir çok kişi burada Güzel vakitler geçirmekte.
Play Store App Store

Sohbet Girişi

Farklı Sürüm ile Bağlan

Masaüstü üzerinden giriş için mirc indir.

Dilerseniz mobil uygulamamızı indirip bağlanabilirsiniz.

Play Store App Store

Blog Yazıları


İstanbul deniz salyası son durum


İstanbul deniz salyası son durum

İstanbul deniz Salyası Son Durum

İstanbul denizi açıklarında görülen salyalar halk arasında oldukça paniğe yol açtı. Kimsenin daha önce karşılaşmadığı bu yabancı durum panik oluştururken insanlar şaşkınlıkla olan bitene kayıtsız kaldı. İstanbul deniz salyası son durum tıklaması aramalarda haddinden fazla sonuçlara yol açtı. Yetkili mercilerden gelen açıklamalar paniğe gerek olmadığını olaya acil müdahele edilerek kontrolü ele geçirdiklerini söyleselerde malesef bu insanları rahatlatmak için yeterli olmadı. Kafalarda şüphe bırakan bir çok soru var şuan. Deniz salyası nedir, Deniz salyası neden olur ve Deniz salyası ne zaman geçer gibi bir takım soruların cevaplarını merakla bekleyen insanlar yetkililerden bir açıklama bekliyor. Peki ama daha önce görülmemiş olan bu deniz salyası nasıl bir anda böyle ortaya çıktı ve ne kadar tehlikeli buyurun haberimizin devamında beraber bakalım.

Deniz Salyası Nedir Zirve Chat

 

 

Deniz Salyası Nedir?

Deniz salyası yani diğer adıyl müsilaj, biyolojik ve kimyasal birçok koşulun bir araya gelmesiyle oluşan, fitoplankton olarak adlandırılan bitkisel canlıların aşırı çoğalması, deniz sıcaklığının yükselmesi ve buna bağlı olarak bakteriyel aktivitelerin artmasıyla oluşan sümüksü, yapışkan bir yapı. Bu durumdan en çok etkilenen malesef balıkçılar oldu. Attıkları ağlara takılan salyalar balığı yakalayıp çekme esnasında fazlasıyla zorluk çıkarmakta. Salya oldukça yapışkan bir madde olduğu için malesef temizlemesi de oldukça zor ve zahmetli bir iştir. Balıkçılarımızda bir an önce bu duruma çözüm getirilmesi konusunda cevap beklemektedirler. Islerinin zaten zor olduğunu söyleyen balıkçılar,  “Şuan içinden çıkılmaz bir durumdayız yetkililer lütfen bir an önce bu duruma çare bulsunlar diye” konuştular.

zirve chat sohbet

Deniz Salyası(Müsilaj) Neden Oluşur?

Deniz salyası müsilajın oluşumunda 3 temel sebep vardır.

– Bunlardan ilk olanı Marmara Deniz’inde bir süredir sıcaklığın normalde olması gerekenden 2-3 derece yüksek olması deniz salyasının oluşumunda etkili olmuştur.

– İkincisi azot-fosfor gibi organizmaları besleyen maddelere ihtiyaç var. Bunlarda denize verilen atıklardan yoğun şekilde sağlanıyor. Marmara’da büyük bir azot-fosfor yükü var.

– Üçüncü neden ise iklim değişikliğine bağlı olarak denizin durgun olması.

1 Temmuz Yasaklar Kalktı mı Şartlar Neler Görmek için Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan "  " başlıklı makaleyi okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.